دسته بندی مطالب

تازه ترین اخبار خاورپژوهش

تازه ترین دانستنی ها

آموزش چاپ سابلیمیشن و کاغذ ترانسفر

5/5

آموزش چاپ سابلیمیشن و کاغذ ترانسفر

در آموزش چاپ سابلیمیشن و کاغذ ترانسفر، در مورد این صنعت و کاغذ ترانسفر توضیحاتی بیشتر ارائه می نماییم. چاپ سابلیمیشن روشی جدید برای چاپ روی پارچه و اجسام است. چاپ سابلیمیشن نیز مانند تمامی حرفه های دیگر نیاز به مهارت ویژه ای دارد. لذا مطلب آموزش چاپ سابلیمیشن برای رسیدن به کیفیت بهتر شما را یاری می نماید.

مولفه های زیادی در کیفیت چاپ سابلیمیشن نقش ایفا می کند. برای درک بهتر مطلب، ابتدا مراحل چاپ سابلیمیشن را بررسی می کنیم. در چاپ سابلیمیشن ابتدا طرح با پرینتر یا پلاتر و با جوهر سابلیمیشن روی کاغذ سابلیمیشن چاپ می شود. سپس بوسیله پرس حرارتی طرح چاپ شده از روی کاغذ بر روی پارچه یا هر جسم دیگری منتقل می شود. در چاپ سابلیمیشن، رنگی که روی کاغذ مشاهده میشود با رنگی که در طرح به کار رفته متفاوت است و رنگ نهایی بعد از عمل ترانسفر مشخص می شود.

 جوهر سابلیمیشن

جوهر سابلیمیشن یکی از عواملی است که به شدت در کیفیت خروجی کار چاپ سابلیمیشن موثر می باشد. در صورتی که جوهر سابلیمیشن ناخالصی داشته باشد عوارضی را به دنبال خواهد داشت. یک نوع ناخالصی وجود دارد که باعث رسوب جوهر در هد دستگاه چاپ می شود. در نتیجه هدگرفتگی و خرابی هد را به دنبال دارد.

نوعی دیگر از ناخالصی وجود دارد که ذرات تشکیل دهنده آن ریز هستند و از هد عبور می کند. اما این ناخالصی نوع دوم در مرحله چاپ مشکلی بوجود نمی آورد. بلکه باعث اختلاف دمای تصعید می شود. در نهایت مقدار زیادی از جوهر در زمان پرس به دمای تصعید نرسیده و روی کاغذ باقی می ماند. همچنین ناخالصی دسته دوم باعث عدم پایداری رنگ بر روی پارچه یا اجسام می شود. لذا پیشنهاد میشود برای رسیدن به بهترین کیفیت چاپ و سلامت هد دستگاه چاپ از جوهر سابلیمیشن معتبر و با کیفیت استفاده نمایید.

به تجربه ثابت شده است جوهر سابلیمیشن InkTec ، جوهر سابلیمیشن  Pixel ، جوهر سابلیمیشن TopTec ، جوهر سابلیمیشن Sun ، جوهر سابلیمیشن Point که ساخت کشور کره جنوبی هستند، از کیفیت بالاتری نسبت به سایر برندهای موجود در بازار برخوردار می باشند.

کاغذ سابلیمیشن

یکی دیگر از عوامل موثر در چاپ حرارتی کاغذ ترانسفر است. بعضی افراد برای کم کردن هزینه چاپ از کاغذ های متفرقه استفاده می کنند. اگر چه با کاغذهای متفرقه هم عمل ترانسفر انجام میشود. اما از لحاظ کیفیت اصلا قابل مقایسه با کاغذ ترانسفر مخصوص نمی باشد و بیشتر جوهر جذب کاغذ شده و فقط مقدار خیلی کمی از جوهر منتقل میشود.

کاغذ سابلیمیشن یا کاغذ ترانسفر دارای کوتینگ ویژه و همچنین تراکم بالا می باشد. این مهم در کاغذ سابلیمیشن باعث میشود جوهر جذب کاغذ نشود. همچنین بعد از تصعید به راحتی و در کمترین زمان به روی پارچه یا اجسام منتقل شود. کاغذ ترانسفر به صورت رول سابلیمیشن و شیت با برندهای متعددی در بازار به چشم می خورد. ما به تجربه دریافتیم کاغذ سابلیمیشن با مارک Pixel ،Zigma و Elite از لحاظ کیفیت کوتینگ و تراکم بالا،  بهترین کیفیت را دارد.

کوتینگ فوق العاده و تراکم بالا در کاغذ سابلیمیشن Pixel سبب میشود بیشتر میزان (حدود ۹۷ درصد )جوهر از روی کاغذ به روی پارچه در کمترین زمان( ۵ ثانیه) منتقل شود. این قابلیت، ترانسفر بر روی ضعیف ترین پارچه و حتی مواد فوم را امکان پذیر می کند. البته مواردی چون مدت زمان و دمای حرارت در پرس نقش مهمی در نتیجه پایانی چاپ ترانسفر دارد.

آموزش چاپ سابلیمیشن و کاغذ ترانسفر ، واردکننده جوهر سابلیمیشن