کسب و کار را چگونه آغاز کنیم

کسب و کار را چگونه آغاز کنیم

شما می توانید یک کسب و کار را با بودجه محدود شروع کنید. فقط باید از منابع و ابزاری که در دسترس دارید به نحوه احسن استفاده کنید. به هدف خود تمرکز داشته باشید. برای شروع کار لازم است اطلاعاتی در مورد کار مورد نظر خود داشته باشید. درک پایه ای از بازار هدف مورد نظر خود بدست آورید. فهرست زیر، مراحلی را که نیاز دارید تا ایده ای بیابید و آن را به شغل پر رونقی تبدیل کنید، به شما نشان می دهد.

 ایده ای برای کسب و کار

از آنجا که بنا دارید زمان و انرژی زیادی را در کسب و کار جدید خود صرف کنید، ایده ای را انتخاب کنید که به ویژگیها و توانایی های منحصر به فرد شما مرتبط باشد. احتمالا، شما در حال حاضر یک ایده کلی را در ذهن دارید. اگر در مورد نوع هیچ شغلی فکر نکردید، فقط چند دقیقه تفکر و تحقیق ایده های زیادی را در ذهن شما ایجاد خواهد کرد. بررسی کنید که شما چه توانایی خاص و منحصر به فرد دارید. فکر کنید شما توانایی حل چه مشکلی را در مشاغل دیگر دارید.

برای مثال، شما قصد شروع در حرفه ی حسابداری را دارید. مشکلی که بنگاه های کوچک با آن مواجه هستند، یافتن کسی است که بتواند حسابداری خود را با نرخ مقرون به صرفه انجام دهد. نه اینکه مجبور باشند حقوق و دستمزد به یک کارمند تمام وقت برای خدمات حسابداری پرداخت کنند. شما می توانید با چندین فروشگاه صحبت کنید و به صورت پاره وقت امور حسابداری آنها را انجام دهید. هنگامی که مشکلی را شناسایی کردید، می توانید یک راه حل برای کسب و کار خود پایه ریزی کنید.

تحقیق کامل انجام دهید.

تحقیقات بازار بخش مهمی از راه اندازی یک کسب و کار جدید است. اما شما مجبور نیستید چند هفته تحقیق را در مورد ایده خود انجام دهید. شما می توانید از ابزارهای موجود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار استفاده کنید. برای روز اول، خدمات مختلفی که شما می توانید به مردم ارائه دهید را لیست کنید. سپس کسب و کارهایی که در حال حاضر این خدمات را به مردم ارائه می دهند را بررسی کنید. ببینید شما چه ویژگی دارید که می تواند شما را از سایرین متمایز نماید. در هر زمینه که وجه تمایز خود را شناسایی کردید در آن تمرکز کنید.

نام تجاری را انتخاب کنید.

این مهم است که نام تجاری منحصر به فرد و جذابی را انتخاب کنید. گام اول آسان است. در اینترنت جستجو کنید تا ببینید آیا کسب و کار تحت نام مورد نظر شما وجود دارد. اگر قصد دارید فقط به فروش  و ارائه خدمات محلی بپردازید، داشتن یک نام تجاری به عنوان یک کسب و کار در طرف دیگر کشور ممکن است به مشکلی نظر نرسد. با این حال، شما ممکن است در گرفتن نام وب سایت دچار مشکل شوید. در صورت تشابه اسم کسب کار ممکن است مشتریان شما را به خوبی در اینترنت پیدا نکنند. بنابراین بهتر است نام دیگری را انتخاب کنید که هیچ کس دیگری از آن استفاده نکرده باشد.

با یک جستجوی سریع در اینترنت می توانید اطمینان حاصل کنید این نام مورد نظر شما قبلا استفاده نشده باشد. یا نام و یا علامت تجاری دیگران نباشد. همچنین شما می توانید از اداره ثبت شرکتها و سایر ادارات که پروانه فعالیت کسب و کار صادر می کنند استعلام بگیرید. این اطمینان را حاصل کنید که نام مورد نظر شما قبلا توسط دیگران استفاده نشده باشد.

مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

تعیین بازار هدف شما بخش مهمی از شروع یک کسب و کار جدید است. به طور مثال ممکن است شما علاقه مند به کسب و کاری هستید که در درجه اول به بازنشستگان خدمات ارائه نماید. شما می توانید از مراکزی که بر امور بازنشستگان تمرکز دارد استفاده کنید. شما می توانید به کمک نظرسنجی در شبکه های اجتماعی اطلاعات مهمی در مورد بازار هدف جمع آوری کنید.

محل کسب و کار را انتخاب کنید.

شما می توانید برای شروع کسب کار حتی از منزل خود استفاده کنید. در خیلی از کسب و کارها مراجعه حضوری مشتریان به محل کار شما ضرورت ندارد. در مواردی نیاز به مراجعه حضوری مشتریان احساس شود می توانید، فقط برای دیدار های اختصاصی با مشتریان مکانی را به طور موقت فراهم نمایید.

خرید یک دامنه برای کسب و کار.

نام دامنه  یا نام سایت شما یک تصمیم مهم است، بنابراین تمرکز زیادی برای داشته باشید. هنگامی که حوزه انتخابی خود را پیدا کردید، نام های مورد نظرتان برای سایت را از مراکز ارائه دهنده دامنه خریداری و قفل کنید. شما هزینه زیادی بابت خرید دامنه متحمل نخواهید شد. بعد از بررسی کامل یک نام مشخص از نامهایی که خریداری کردید را برای سایت خود استفاده می کنید. شما باید مطمئن شوید نام مورد نظرتان قبل از پایان تحقیقات شما توسط شخص دیگری ثبت نشود.

همچنین، سعی کنید عنوان کسب و کار خود را طوری انتخاب کنید که همیشه سبز باشد. از نام مکان و محصول خاص اجتناب کنید. این مهم به شما امکان می دهد در طول زمان که تکامل پیدا کردید از نظر نام کسب و کار محدود نباشید.

دریافت میزبانی وب ( هاست )

داشتن یک نام دامنه بخشی از روند است. شما باید یک سرویس برای میزبانی وب سایت خود داشته باشید. البته این سرویس نیاز ندارد گران قیمت باشد. شما می توانید از هاست های اشتراکی که هزینه کمی دارند استفاده کنید. با دریافت هاست شما می توانید برای مکاتبات خود یک ایمیل با نام سایت خود هم داشته باشید.

ساخت یک وب سایت

برای ساخت وب سایت می توانید از برنامه های سایت که خیلی ارزان هستند استفاده کنید. قالب های سایت آماده وردپرسی را با هزینه خیلی اندک خریداری کنید. فروشنده قالب سایت خودشان قالب را در سایت شما نصب و راه اندازی می کنند.